TELESKOPOWE ŁADOWACZE CZOŁOWE

Czołowe ładowacze teleskopowe firmy EMPLEX są unikatowymi ładowaczami dostępnymi na polskim rynku!

Ładowacz czołowy jest urządzeniem dobrze znanym każdemu rolnikowi. Postęp techniczny poszedł do przodu, a stary dobry “TUR”, jak i jego zachodni konkurenci, niewiele ewoluowali. Chociaż zwiększyli udźwig i wysokość podnoszenia to nadal nie dogonili królującego dziś na drogach transportu. Emplex stworzył serie czołowych ładowaczy teleskopowych, które dogoniły obecne rozwiązania technologiczne w branży doposażenia ciągników, tym samym dołączając do najbardziej uznanych marek ładowaczy czołowych i osprzętu.

Seria czołowych ładowaczy teleskopowych Emplex to nowoczesne rozwiązanie pozwalające wykorzystać ciągnik jako uniwersalne narzędzie do transportu oraz załadunku/rozładunku w sposób komfortowy i z dokładnością pracy na wysokości, znanej dotychczas z typowych ładowarek czołowych. W zależności od zastosowanego osprzętu można ładować materiały sypkie, zboża, rośliny okopowe, bele i snopki, nawozy, ziemię, gruz, materiały na paletach i w big-bagach. Precyzja pracy oraz dokładny wysuw pozwala na bezpieczny załadunek i transport bez zagrożenia uszkodzenia urządzeń i maszyn w otoczeniu ładowacza.Na czym polega unikatowość czołowych ładowaczy teleskopowych firmy Emplex?

 

Konstrukcja czołowego ładowacza teleskopowego firmy Emplex pozwala udźwignąć nawet 2,75 tony na wysokość 5,25m do punktu obrotu. Połączenie tych cech umożliwia załadunek najwyższych pojazdów poruszających się po drodze oraz wagonów kolejowych. Dodatkowo ładowacze firmy EMPLEX są wyjątkowo użyteczne – poprzez dobranie odpowiedniego modelu ładowacza do ciągnika umożliwiają manewrowanie również w ciasnych i niższych pomieszczeniach.

Wychodząc naprzeciw aktualnym trendom nasze czołowe ładowacze teleskopowe posiadają w standardzie autopoziomowanie osprzętu (tzw. „kopiowanie osprzętu”), dodatkową sekcję rozdzielacza na osprzęt rolniczy, akumulator antywstrząsowy, karetkę w standardzie Euro (lub inna na życzenie klienta) oraz ramę mocującą ładowacz do ciągnika nie obniżającą jego prześwitu.

Dodatkowo oferujemy Państwu wygodne i bezpieczne rozwiązanie autozabezpieczenia osprzętu – oznacza to możliwość wpinania i zabezpieczania osprzętu bez konieczności wysiadania z kabiny.

Dla koneserów i fanatyków nowoczesnych oraz wygodnych w użyciu technologii proponujemy również włoskie rozwiązanie – proporcjonalny rozdzielacz 4-sekcyjny z układem LS.

Od lat montujemy ładowacze do różnych modeli ciągników – dlatego też, aby konstrukcja ładowacza komponowała się z ciągnikiem rolniczym posiadamy w ofercie malowanie ładowacza w niestandardowym, wybranym przez klienta kolorze. Przecież funkcjonalne rozwiązanie może być również miłe dla oka.

 

Jakie cechy sprawdzić kupując ładowacz czołowy ?

 

Komfortowa praca ładowaczem będzie zależeć od wielu czynników – przemyślanej konstrukcji, użytych materiałów, odpowiedniej jakościowo i niezawodnej hydrauliki siłowej, prostocie obsługi. Ważne są względy bezpieczeństwa – wysokość podnoszenia musi być poparta mocną konstrukcją, odpowiednią jakością mocowań, spawów, montażem. Nasze ładowacze są bezkonkurencyjne w relacji ceny do jakości, oferujemy bardzo dobra jakość gwarantująca długie i bezproblemowe lata pracy w ciężkich warunkach, jednocześnie oferując je w cenach dużo niższych niż topowe konstrukcje zachodnie.

 

Co uzyskaliśmy dzięki konstrukcji naszych ładowaczy?

– udźwig na poziomie najlepszych zachodnich konstrukcji

– bezkonkurencyjną wysokość unoszenia – do 5,25m do punktu obrotu

– niskie zapotrzebowanie mocy i masy ciągnika, aby uzyskać wyładunek na poziomie 4,5m

– większą użyteczność poprzez możliwość prac oraz manewrowania w ciasnych oraz niskich pomieszczeniach

– niska masa ładowacza

– łatwa i przyjemna obsługa

– ergonomia pracy

Poniżej przedstawiamy Państwu zestawienie najważniejszych parametrów technicznych czołowych ładowaczy teleskopowych Emplex. Ładowacze serii LT są wynikiem połączenia pasji, wiedzy oraz doświadczenia! Potwierdza to kilkunastoletnia historia firmy – polskiej firmy, na polskim rynku!

 

Pragnąc kompleksowo zaspokoić potrzeby techniczne naszych klientów posiadamy w ofercie szeroki zakres osprzętu rolniczego, który stanowi doskonałe uzupełnienie ładowacza. Oferta osprzętu znajduje się w osobnej zakładce na naszej stronie internetowej.

 

 

Zachęcamy Państwa do składania zapytań ofertowych – jesteśmy do Państwa dyspozycji.